Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Belediye’den Borç çağrısı

Gümüşhane Belediyesi, daha önce hiç yapılandırma yapılmamış veya yapılandırmadan faydalanarak belli taksitlerle ödeneceği taahhüt edilmiş, ödenmemiş ya da hiç ödeme yapılmamış ve günü geçmiş alacaklarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Belediye’den Borç çağrısı
204 views
31 Mayıs 2024 - 15:30

Gümüşhane Belediyesi, yaptığı açıklamada; Emlak vergisi, su, ilan reklam vergisi, çevre temizlik vergisi, kira, işgaliye ve genel borçlar gibi birçok kalemde oluşan alacaklarının en kısa zamanda ödemesi için borcu olan vatandaşlara çağrıda bulundu.

Yeni dönemle birlikte devir olan borçların yanında alacaklarının da bulunduğunu ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer, görevi devir aldıkları tarihten itibaren Gümüşhane Belediyesine ödenmesi gereken alacakların tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda yetkili müdürlüğe bugün itibariyle gerekli talimatı verdiklerini dile getirdi.

Vatandaşların belediyeye borçlarından dolayı yapacakları ödemelerin yine vatandaşlara hizmet olarak geri döneceğini ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer, “Belediye Başkanlık makamına oturduğumuz tarihten itibaren belediyenin alacaklarına yönelik bir çalışma başlattık. Belediyemizin malum durumu bizi bu kararı hızlı bir şekilde almamıza neden oldu. Bununla alakalı da yetkili arkadaşlarımıza gerekli talimatımızı verdik. Biz şehrimize ve milletimize hizmet etmek için göreve geldik. Biz eğer bu alacaklarımızı takip ve tahsil etmezsek hem 34.550 vatandaşımıza faydalı hizmetler sağlayamayız, hem de tüyü bitmemiş yetimin hakkına girmiş oluruz. Çünkü temsil ettiğimiz makam, bizlere 34.550 vatandaşımızın emaneti. Vatandaşımızın her kuruşunu kollamak ve düşünmek zorundayız. Bizim bu makama ve bu kente karşı bir sorumluluğumuz var. Bu konuda hemşehrilerimizin hoşgörülerine sığınarak bize bu konuda anlayış göstermelerini rica ediyoruz. Tüm Gümüşhaneli hemşehrilerim emin olsun ki göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Belediyemizin her kuruşuna sahip çıkıyor, parasını asla çarçur etmiyoruz. Halkımıza olan hizmetimizi aksatmadan, daha fazla hizmet etme gayretiyle çalışırken mali disiplinden de asla taviz vermiyoruz. Aynı hassasiyeti göstermeleri konusunda da çalışma arkadaşlarıma gerekli uyarıları yapıyorum. Tüm hemşehrilerimiz emin olsunlar ki onların emanetinin farkındayız ve bizlere layık gördükleri bu sorumluluğu sırtımızda her daim taşıyacağız. Biz bu anlayışla hizmetimizi yaparken hemşehrilerimizden de vatandaşlık görevlerini ihmal etmemelerini istirham ediyorum. Bu anlamda, Belediyelerin en önemli gelir kalemlerinden biri olan ve yerel hizmetlerin geliştirilmesine büyük katkı sağlayan ödemeler konusunda hemşehrilerimizin daha duyarlı olmalarını ve belediyemize olan borçlarını en kısa zamanda ödemelerini umut ediyorum.” diye konuştu.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir