Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN’DEN 28 ŞUBAT MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 28 Şubat postmodern darbesinin 27. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN’DEN 28 ŞUBAT MESAJI
67 views
28 Şubat 2024 - 14:00

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 28 Şubat postmodern darbesinin 27. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“28 Şubat darbesi Türk tarihindeki kara lekelerden birdir. 27 Yıl önce 28  Şubat 1997’de yaşanan  darbe  milletimizin değerlerine yapılmış bir saldırının adıdır. 28 Şubat postmodern darbesi; milletin kendisinin tehdit edildiği, İmam Hatiplerde okuyan gençlerin önünün kesilerek üniversitelere alınmadığı, dini giyim kuşamın yasaklandığı, muhafazakar vatandaşların aşağılanıp örselendiği, temel hak ve hürriyetlerin gasp edildiği bir sürecin adıdır.

28 Şubat, millet iradesine karşı yapılmış siyasi tarihimizin kara bir lekesidir. Bu kara leke Milletin bağrından çıkan Türkiye’nin büyük lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti sayesinde ikibinli yılların başında sona ermiş ve ülkemiz büyük bir kaostan ve ayıptan kurtulmuştur.

Ülkemizde 1960, 1971, 1980, 1997 tarihlerinde  yapılan darbeler de, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ ihaneti olarak karşımıza çıkan darbe girişimi de artık tarihin çöplüğünde yerini almıştır.

Bu vesile ile 28 Şubat darbesini de,  yapılan tüm darbe ve darbe girişimlerini de bir kez daha kınıyor ve lanetliyorum.  Yaşasın Türk Demokrasisi, Yaşasın Türkiye Yüzyılı”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir