BAŞKAN ÇİMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

BAŞKAN ÇİMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ramazan Ayı’nın gelişini müjdeleyen Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, Berat Kandilinin günahlardan arınma, Yüce Allah’ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma olduğunu kaydederek, mesajında şunları kaydetti: “Şaban ayının içerisinde yer alan, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan Ayının habercisi, bağışlanma gecesi Berat Kandilini idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Berat Kandili, bizlere tefekkür etme, kendimizi sorgulama, dargınlıkları, küslükleri giderme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Bu mübarek geceden gerçek manada istifade edebilmenin yolu, nefsi muhasebe etme ve vicdani sorgulamadan geçiyor. Bu mübarek gecelerin hoşgörü ortamının gelişmesine ve güçlenmesine vesile olması en büyük temennimizdir. İnsanlar arasındaki sevgiyi, saygıyı arttıran bu mübarek geceler, aynı zamanda manevi güç kazanmaya fırsat sağlayan önemli gecelerdir.
Bu duygu ve düşünlerle bu anlamlı gecenin şehrimize, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyor; tüm insanlığın sağlık, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Gümüşhane nöbetçi eczaneleri