Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Başkan Çimen’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çimen’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
57 views
08 Mart 2024 - 8:00

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Ninemiz, annemiz, eşimiz, kızımız, bacımız, komşumuz, hemşerimiz, vatandaşımız, memurumuz, amirimiz… Adı, sanı ne olursa olsun tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Hemen yanı başımızda zalim ve katil İsrail’in zulmü ve katliamları ile karnındaki doğmamış bebeğiyle şehadet mertebesine yükselen Gazze’nin ve Filistin’in kahraman kadınlarının, analarının da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Bu zulmü ve katliamı yapan İsrail’i lanetliyorum. Gazze ve Filistin’deki bu vahşetin en kısa zamanda sona ermesini de Rabbimden niyaz ediyorum.

Kadına en üst değeri veren bir dinin, bir medeniyetim mensuplarıyız. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV), “Cennet anaların ayakları altındadır” buyuruyor. En güzel payeyi bu sözlerle Peygamberimizden alan kadınlarımız bizim başımızın tacıdır.

Fedakârlıkları, çalışkanlıkları ve neslimizin yetişmesindeki rol model kişilikleri ile her zaman gurur kaynağımız olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir