Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

BAŞKAN ÇİMEN’DEN 29 EKİM MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN ÇİMEN’DEN 29 EKİM MESAJI
160 views
29 Ekim 2022 - 8:28

Başkan Çimen, 29 Ekim 1923 tarihinde milletin bağımsızlık mücadelesinin ruhunun ortaya konulduğunu belirterek, “Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren milletimizin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar kuvvetli olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır” dedi.

Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yılının kutladığını belirten Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen Aziz Milletimizin bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı’mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Aziz milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygular ve hedef etrafında kenetlenerek bugünlere gelmiştir. İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Cumhuriyetimizin 100. yılında da aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir