Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Başkan Çimen’den 10 Ocak mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 10 Ocak Gazeteciler ve İdareciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen’den 10 Ocak mesajı
224 views
09 Ocak 2023 - 15:08

Başkan Çimen, gazeteciliğin kamuoyunu bilgilendirmek adına tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri olduğunu kaydetti.

Gazetecilerin fedakarca çalıştıklarını dile getiren Başkan Çimen, “Gazetecilik mesleğinin haber verme, denetim, eleştiri, eğitim, eğlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri vardır. Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakarlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran nadide mesleklerden birisidir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakarca çalışmaktadırlar. Ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın yapmış oldukları haber, yorum ve fikirleri çalışmalarımıza önemli faydalar sağlamaktadır. Büyük bir özveriyle çalışan, yerel ve ulusal basınımızın güzide temsilcilerinin 10 Ocak Gazeteciler Günü kutlu olsun. Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Çimen, 10 Ocak’ın ayrıca İdareciler Günü de olduğunu hatırlatarak, “10 Ocak günü aynı zamanda İdareciler Günü’dür. Bu vesile ile ülkemizin her köşesinde fedakarca görev yapan başta mülki idare amirleri olmak üzere tüm idarecilerimizin de 10 Ocak İdareciler Gününü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir