Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Başkan Çimen’den 10 Kasım mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Çimen’den 10 Kasım mesajı
301 views
08 Kasım 2023 - 19:25

Başkan Çimen, Atatürk’ün askeri ve siyasi kişiliğiyle önemli bir devlet adamı olduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“10 Kasım, sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nu anlama ve bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet gelecek nesillere teslim etme mücadelemizi tazelediğimiz gündür. Bugün, Türk milletinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye’nin büyük lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünü, saygı ve özlemle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve siyasi kişiliğiyle önemli bir devlet adamı olduğunu belirterek “Kararlı, istikrarlı ve başarılı devlet adamları gelecek nesillere önemli miraslar bırakırlar. Türkiye’yi bağımsızlık mücadelesiyle aydınlık bir geleceğe taşıyan, çağdaşlaşma ve modernleşme yolunda büyük adımlar atan bir liderdir. Onun önderliğinde, Türk milleti, bağımsızlığına kavuşmuş, yeni bir devlet kurmuş ve laik, demokratik ve çağdaş bir Türkiye’yi inşa etmiştir. Bugün, Atatürk’ün bize bıraktığı mirası yaşatma ve daha da ileriye taşıma sorumluluğunu hissediyoruz. Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak, Türkiye’nin geleceğini güçlendirmek için en büyük görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir