Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Başkan Çimen: Çanakkale bir destandır

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Çimen: Çanakkale bir destandır
158 views
17 Mart 2023 - 11:48

Başkan Çimen, Çanakkale savaşının bir destan olduğunu kaydederek, “Çanakkale, yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır. Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır” dedi.

Çanakkale’nin tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu yer olduğunu ifade eden Başkan Çimen, mesajında şunları kaydetti:

“Bizler, Mehmetçiklerimizin “Çanakkale Geçilmez” nidalarıyla kazandığı Çanakkale Zaferi’nin 108. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 108 yıl önce Aziz Türk milleti, büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, vatanına duyduğu sevgi ve inançla Çanakkale’de destan yazmıştır. Çanakkale Zaferi aynı zamanda Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin ilham kaynağıdır. Çünkü atalarımız Çanakkale’de yokluk içinde, zor şartlarda ve kısıtlı mühimmatla mücadele etmesine rağmen kendisinden sayıca üstün düşman kuvvetlerini mağlup etmiştir. Bu zafer aziz Türk milletinin üstün gayreti ve Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ile gerçekleşmiştir. Bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz bu vatan toprakları ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir