Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Başkan Aslan: “Hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan gazetecilerin gününü tebrik ederiz”

Memur -Sen Gümüşhane İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Ergin Aslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Aslan: “Hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan gazetecilerin gününü tebrik ederiz”
81 views
09 Ocak 2024 - 23:26

Ergin Aslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“İnsanları gerçeklerle buluşturmak için, meslek ahlakından taviz vermeden, doğru bilgi ve haber peşinde olmadık zorlukları göğüsleyen gazeteciler, bilgi toplumunun sağlam zeminde ve sağlam usulle işlemesine de katkıda bulunmaktadır.
Yorucu bir tempoyla toplumsal olaylardan afetlere, terörden savaş alanına kadar zor, tehlikeli anlarda ve yerlerde, üstelik zamanla yarışarak, gelişmeleri haberleştirerek bizlere servis eden gazeteciler, kamuoyu açısından çok önemli bir görev yapmaktadır. Birçok basın çalışanı, haber peşinde koşarken pek çok tehlike atlatmakta, yaralanmakta, hatta canından olmaktadır.
İnsan hakları ve hürriyetinin kullanımı açısından basın özgürlüğü önem taşımaktadır. Düşünce, inanç, kanaat ve ifade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir. Gerçeklerin haber olmadığı yerlerde insanlar doğrudan mahrum, yalana mahkûm olurlar.
Bugün, birçok konuda bazı yayın organlarında sağlıklı haberlerin çıkmamasının sebebi, kasıtlı haber anlayışıyla zihinlerin perdelenmesidir. Bu nedenle, bütün medya mensupları yalnızca olanın olduğu gibi anlaşılmasına ve aktarılmasına aracılık etmelidir.
Memur -Sen olarak, gece gündüz demeden ter akıtan; hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan basın emekçilerinin ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bugünün çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını diliyoruz.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir