Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Başkan Aday adaylıkları için açıklamalar gelmeye başladı

Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan “vatandaşın kapısını yeteri kadar çalamadık” açıklamasına yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Başkan Aday adaylıkları için açıklamalar gelmeye başladı
111 views
18 Eylül 2023 - 22:29

Son olarak Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der yaptığı açıklamada Genel Başkan tarafından yapılan tespitin son derece yerinde olduğunu ve kapı çalmadıkça seçim kazanılamayacağığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonrası yapılan analizlere yönelik olarak yapmış olduğu konuşmada yeterince kapı çalınmadığına yönelik eleştirileri olmuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir kusurlarının olduğunu belirterek, “Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil, onun derdini dinlemedik. Onun sorunlarını nasıl çözeceğimizi yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla bizim tarihi bir görevimiz var” ifadelerini kullanmıştı. Bu konuyla ilgili olarak açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der CHP Genel Başkanı tarafından yapılan analizin son derece yerinde olduğunu dile getirdi. Der, Genel başkanımızın bu sözüyle hareket ederek çalmadık kapı bırakmamazı gerekiyor. Bu söz doğrultusunda millete kendimizi derdimizi daha iyi anlatmamız lazım bunun için bu adımla yola çıkacak yeni yüzlere ihtiyaç var. Şeklinde konuştu. Abdullah Der, bu sözden yola çıkarak önümüzdeki günlerde Anadolu Yakasında bir ilçe belediyesi için başkan aday adalığını açıklayabileceğini duyurdu.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir