Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

AGD Gümüşhane Şube Başkanı Ustakurt Filistin için sınıra gidiyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İsrail’in Filistinli vatandaşlara uyguladığı zulmü protesto için “Öfkemiz Sınırda” sloganı ile 81 ilden binlerce araçla beraber, Türkiye’nin Filistin’e en yakın noktası olan Hatay Cilvegözü sınır kapısına konvoy düzenliyor.

AGD Gümüşhane Şube Başkanı Ustakurt Filistin için sınıra gidiyor
302 views
21 Ekim 2023 - 21:33

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

AGD Gümüşhane Şube Başkanı Furkan Ustakurt, Türkiye’nin Filistin’e en yakın noktası olan Hatay Cilvegözü sınır kapısına doğru yola çıktı.

AGD Gümüşhane Şube Başkanı Furkan Ustakurt düzenlediği basın açıklamasında, ‘’İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır. İki haftadır devam eden süreçte İsrail her zamanki saldırılarını artırmış ve okulları hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları katlederek zulmünü sürdürmüştür. Terörist İsrail yıllardır Filistin’e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü ve alçaklığı dünyanın gözleri önünde gerçekleştirmiştir. Binlerce Filistinli kardeşimiz, kadın çocuk demeden katledilmiştir. Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekanlarımızda Müslümanların kanı dökülmüştür.  Şimdi Aksa Tufanı harekatıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanıyor. Bu mesele Araplarla İsrail arasında bir mesele değildir. Mescid-i Aksa da, Kudüs de, bütün ümmetin meselesidir. Çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, ibadet etmek isteyenlere karşı namlusunu doğrultan, uluslararası sularda vatandaşlarımızı katleden terörist İsrail, kan ve vahşet saçmaktan başka bir şey yapmamaktadır ‘’ dedi.

Siyonist İsrail, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir

Artık İsrail’in bu şımarıklığına ve terörizmine son verme vakti gelmiştir diyen Şube Başkanı Ustakurt, ‘’İsrail bu şımarıklığını İslam ülkelerinin ve Müslümanların sessizliğinden almaktadır! Her fırsatta insan haklarından dem vuran Batı, tüm dünyanın gözleri önünde işlenen İsrail terörizmine hiçbir zaman karsı çıkmamıştır. Şimdi ise tüm iki yüzlülükleriyle Filistinlilere karşı “insan haklarını ihlal ediyorsunuz, İsrail’e saldırıyı durdurun” çağrısı yapıyorlar. Buradan sesleniyoruz; Ey İslam ülkeleri ve Müslüman kardeşlerimiz Unutmayın ki; Allah nurunu tamamlayacaktır. Bu zulümlere karşı vereceğiniz mücadele ancak ve ancak kendi ahiretiniz ve izzetiniz için olacaktır. Bugün, her zaman olduğundan daha fazla bir sorumlulukla, azimle, cihad şuuruyla Filistin’in yanında olma günüdür. Siyonist İsrail, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir. Siyonist İsrail, sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir’’ ifadelerine yer verdi.

Tarihi yeni baştan yazacağız!

22 Ekim Pazar günü Türkiye genelinden tüm AGD teşkilatları, Müslüman kardeşlerimiz ve vicdan sahibi her vatandaşımızla birlikte konvoylarla Hatay’ın Cilvegözü sınır kapısına ulaşacaklarını kaydeden Ustakurt, ‘’İsrail ve yardakçıları tarihe katil işgalciler olarak kazınırken bizler şehitler, izzetliler, mücahitler olarak zulme ve gözyaşına son vererek tarihi yeni baştan yazacağız! Tarih bizi mazlumlar ve zayıflar olarak değil, Allah rızası doğrultusunda yeni bir dünyayı kuran Müslümanlar, Hazreti Ömerler, Selahattinler, Yavuzlar olarak yazacaktır! Zafer mutlaka asil direnişçilerin, onurlu mücahitlerin ve yürekleri onlarla beraber atanların olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır’’ diye konuştu.

Haberin Videosu;

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir