Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Ağaç, “Belediyenin Süperman Logosunu Değiştireceğiz”

CHP Gümüşhane belediye başkan adayı Bedri Ağaç, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olarak seçilirse yapacağı ilk işi açıkladı.

Ağaç, “Belediyenin Süperman Logosunu Değiştireceğiz”
161 views
24 Ocak 2024 - 19:39

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane belediye başkan adayı Bedri Ağaç, yaklaşan yerel seçimler öncesinde saha çalışmalarına hız kazandırdı. CHP’li Ağaç, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gümüşhane Belediyesi’nin mevcut logosuna dikkat çekerek, başkan olduğu takdirde ilk işinin bu logoyu değiştirmek olacağını söyledi.

Seçimden hemen sonra Gümüşhane Belediyesinin “Süperman” logosunu değiştireceklerinin altını çizen Ağaç, “Gümüşhane’nin logosu Gümüşhane’nin yerel özelliklerini yansıtmalıdır.’’ notuyla video paylaştı. Ağaç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘’Belediye başkanı olursam ilk yapacağım şey Gümüşhane Belediyesi’nin logosunu değiştirmek’’ dedi.

Belediye başkan adayı Bedri Ağaç yaptığı paylaşımda, ‘’Gümüşhane Belediyesi’nin logosu eski Gümüşhane konağı, elma şeklinde logosu vardı yıllardır da hep böyleydi bu logo özdeşleşmişti. Tabi Gümüşhane’de elmayı öldürdükleri için artık elma bizim tanınmış bilinen ürünümüz olmaktan Gümüşhane’de çıkmış ama Gümüşhane’nin meşhur pestil ve kömesi, kuşburnusu var’’ ifadelerini kullandı.

‘Kendi Resmimi Hiçbir Yere Asmayacağım’

Belediye’nin şimdiki logosunun anlamsız olduğunu belirten Ağaç, ‘’Şimdiki logo Süperman mi, tünel mi, yol mu, kalp mi, yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kampanyasında olan logo muydu ne olduğu belli olmayan anlamsız bir şey. Şimdi bunu niye söylüyorum, inşallah Allah kısmet eder Gümüşhane’ye belediye başkanı olursam ilk yapacağım şey bu logoyu değiştirmek. Gümüşhane’yi temsil edecek, her yerde bilinen markalaşmış ürünleri olan kuşburnu, pestil, köme şeklinde milletinde görüşünü alarak, istişare ederek vatandaşa da sorarak gerekirse yarışma yaparak güzel bir Gümüşhane logosu hazırlayıp her tarafa asacağız. Kendi resmimi hiçbir yere asmayacağım. Gümüşhane’nin logosu Gümüşhane’ye yakışır bir logo olacak’’ diye konuştu.

Haberin Videosu;

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir