Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

“5. Mezun İlişkileri Çalıştayı” Gerçekleştirildi

Üniversitelerin mezun ilişkileri ofisi, kariyer merkezleri ve mezun derneklerinde görev yapan kişileri bir araya getirerek, ortak konusu Türkiye’de mezun ilişkileri süreçlerini daha etkin sağlayıp, çözüm önerileri ve başarılı projelerin geliştirilmesiyle ilgili çalışmalar yapmak amacıyla “5. Mezun İlişkileri Çalıştayı” gerçekleştirildi.

“5. Mezun İlişkileri Çalıştayı” Gerçekleştirildi
225 views
19 Aralık 2023 - 14:00

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEU) ev sahipliği yaptığı çalıştaya Üniversitemizden Mezunlarla İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Ersin Diker katıldı.

‘Mezun İlişkilerinde Yeni Paradigmalar’ başlığında DEÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nde düzenlenen çalıştayda;

– Dijital Dönüşüm ve Mezun İlişkileri

– Kariyer ve Mezun İlişkileri Birimleri ve Çalışanları

– Sosyal Sorumluluk Çalışmaları ve Mezun İlişkileri

– Geleceğin İş Dünyası ve Mezunlar

– Küresel Bağlantılar, İş birlikleri ve Mezun İlişkileri

– Pasif Destekleyiciler Yerine Aktif Partnerler Olarak Mezunların Rolünü Yeniden Tanımlamak

– Kuşaklararası Mezun İlişkileri Sürdürebilmek

– Mezunlarla İlişkiler Girişimlerinin Etkisinin Ölçülmesi gibi konular ele alındı ve mezun ilişkilerinde karşılaşılan zorluklar ve fırsatlar değerlendirildi. Katılımcılar tarafından sorunlara çözüm önerileri sunuldu ve ardından etkinlik tamamlandı.

Üniversite mezunlarıyla sürdürülebilir bir iletişim ağı oluşturmak ve onların bağlantılarını korumak adına böylesi kapsamlı çalıştaylara önem verdiğini dile getiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Mezunlarımız, üniversitemizin gurur kaynaklarıdır ve onların başarıları, bizim de başarımızdır. Mezunlarla ilgili olarak iletişim ağımızı güçlendirmek ve bağlantılarımızı sürdürmek adına atılacak adımlar da bu noktada büyük önem taşımaktadır. Mezunlarımızın kariyer yolculuklarını desteklemek, onların başarı hikâyelerini paylaşmak ve birbirimize güç katmak amacıyla bir dizi etkinlik ve proje hayata geçiriliyor. Bu tür etkinlikler, üniversitelerin mezun ilişkileri süreçlerini daha etkili hale getirmek, mezunları bir araya getirerek networking imkânı sunmak, kariyer destekleri sağlamak ve mezunlar arasında işbirliği fırsatları yaratmak amacıyla düzenlenir. Bizler de Gümüşhane Üniversitesi olarak Mezunlarla İletişim Koordinatörlüğümüzü kurarak bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Koordinatörlüğümüz yurt genelinde gerçekleştirilen ortak toplantı, proje ve çalıştaylarda edindikleri deneyimlerle mezun öğrencilerimizle daha aktif iletişime geçebilmektedir.

Bu vesileyle de etkinliğe katılan Mezunlarla İletişim Koordinatörümüz Doç. Dr. Ersin Diker’i kutluyorum. Çalıştayın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve mezun öğrencilerimize de en içten sevgilerimi iletiyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir