Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

15 TEMMUZ ZAFER MEYDANI YUNUS EMRE İÇİN KULLANILACAK

15 TEMMUZ ZAFER MEYDANI YUNUS EMRE İÇİN KULLANILACAK
200 views
13 Ağustos 2022 - 12:49

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda bulunan alanı SMA 1 hastası Yunus Emre Kaçan’ın tedavisi için ücretli hale getirdiklerini açıkladı.

Başkan Çimen, otopark olarak kullanılan alanı ücretli hale getirdiklerini ve buradan elde edilecek gelirin Yunus Emre Kaçan için kullanılacağını kaydederek, “15 Temmuz Zafer Meydanı alanımızı Yunus Emre Kaçan yavrumuz için ücretli otoparka dönüştürdük. Buradan elde edilecek gelir Yunus Emre yavrumuza nefes olacak inşallah. Elimizden geldiğince kampanyaya destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Zafer Meydanı’nda vatandaşlarımızca otopark olarak kullanılan alanı ücretli hale dönüştürme kararı aldık. Otopark ücretini de 10 TL olarak belirledik” dedi.

Kaçan için “Yunus Emre’yi Yaşat ki Gümüşhane ve Türkiye Yaşasın” sloganıyla Yunus Emre’ye nefes olaya çalıştıklarını belirten Başkan Çimen, “Tüm vatandaşlarımızın Yunus Emre’miz için desteklerini bekliyoruz. Bizler Yunus Emre yavrumuzun tedavisinin bir an önce başlaması için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bu kapsamda bugün böyle bir karar aldık. Kampanyaya destek olan, bağışlarda bulunan 7’den 77’ye herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir