Başkan Çimen’den Muhtarlar Günü mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen’den Muhtarlar Günü mesajı

Başkan Çimen, muhtarların yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini ve devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcileri olduğunu kaydetti.

Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında devletimizin gören gözü, işiten kulağıdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Şehrimizde köy ve mahallelerin her türlü ihtiyacını tespit edip vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşmasını sağlayan mahalle muhtarlarımıza, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Muhtarlar Günü dolayısıyla Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapımını tamamladıkları Hacı Erkan Kocatürk Mahalle Konağı ve Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Çimen, “Bu özel günde yapımını tamamladığımız Hacı Erkan Kocatürk Mahalle Konağı ve Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Burada Muhtar Ofisi, taziye odası ve diğer sosyal alanlar bulunuyor. 12:30’da Bağlarbaşı Mahallemizde yapılacak olan açılışımıza tüm vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz” dedi.

Gümüşhane nöbetçi eczaneleri